Italia, vendi me i rendesishem ne Mesdhe per industrine e krocerave!

Written by on 16/11/2018

Italia konfrimohet kete vit si destinacioni me i rendesishem mesdhetar per turizmin e krocerave pasi numeron 6 ne 10 porte te klasifikuara si me me shume levizje pasagjeresh nga krocerat ne rajonin e Mesdheut. Sipas te dhenave autoriteteve italiane te lundrimit portet italiane te Civitavechias, Venecias, Genovas, Napolit, Barit dhe Livornos jane renditur ne klasifikimin qe prihet nga porti i Barcelones. Ky i fundit ka perpunuar deri me tani kete vit 2.8 milione pasagjere nga krocerat. Ne renditje jane edhe portet e Palma de Majorcas, Marsejes dhe Pireut. Ne total turizmi i krocerave ne Mesdhe ka pare nje rritje me 12% me shume sesa viti i kaluar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist