Italia pret 216 milione turiste deri ne fund te vitit

Written by on 15/08/2018

 

Kete vit Italia pret mbi 62 milione turiste te huaj dhe 216 milione turiste ne total. Te dhenat i ka sjelle kompania e studimeve Demoskopika qe ka analizuar shifrat e hyrjeve ne aeroporte e pika kufitare. Keto shifra perbejne nje rritje me 4% me shume sesa viti i kaluar. Destinacionet me te preferuara italiane per kete vit jane Veneto, Toskana, Lombardia dhe Lazio.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist