Italia mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë brenda vitit!

Written by on 18/11/2021

Italia mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë brenda këtij viti. Kështu deklaroi Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Rama.

 

“Konfirmoj mbështetjen tonë për Shqipërinë në rrugën drejt anëtarësimit në familjen europiane për hapjen e negociatave para fundit të vitit. Kjo do jepte një mesazh besimi dhe optimizmi për të gjithë Ballkanin”, u shpreh ministri italian./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist