“Islands”: Tirana mes destinacioneve si Tajlanda e Kuba

Written by on 12/07/2018

“Islands”: Tirana mes destinacioneve si Tajlanda e Kuba

Revista e njohur ne fushen e turizmit “Islands”, i ka kushtuar nje  artikull kryeqytetit shqiptar, duke e renditur ate krah kryeqendrave  boterore me trendi te turizmit, si Tajlanda, Kuba apo ishulli i Balit.  Teksa e cileson si nje nga kryeqytetet me te gjalla te Ballkanit,  “Islands” thekson se Tirana eshte nje qytet vibrues, i ri dhe me plot me  gjera per te bere dhe per te pare. Disa nga atraksionet e kryeqytetit qe permenden ne artikull si me terheqeset per turistet jane sheshi “Skenderbej”, Opera, Biblioteka Kombetare, Muzeumet e ndryshme, Pazari i Ri dhe zona e ish-Bllokut.

tirana


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist