Ishujt greke te Jonit tashme do te lidhen me nje linje tragetesh!

Written by on 17/04/2018

Ishujt greke te Jonit tashme do te lidhen me nje linje tragetesh!

Greqia ka prezantuar nje linje te re tragetesh qe do te lidh te gjithe ishujt Jonian per here te pare kete sezon veror dhe qe do te inaugurohet me 1 maj e do te zgjase deri me 31 tetor. Me kete linje banoret e Jonit dhe turistet qe do te vizitojne ishujt gjate muajve te veres do te jene ne gjendje te levizin me shpejt dhe ne menyre me interesante nga ishulli ne ishull. Njoftimin e beri ministri grek i transporteve. Tragetet e gjata deri ne 30 metra mund te mbajne deri ne 260 pasagjere. Ishujt qe do te lidhen jane Korfuzi me Paxhin, Lefkaden, Ithaka, Cephallonia dhe Zakynthos pothuajse gjate gjithe diteve te javes.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist