Inagurohet së shpejti Teatri i Operas dhe Baletit/Të pavaksinuarit përjashtohen nga hyrja!

Written by on 11/09/2021

Për ata që do të marrin pjesë në ceremoninë gala të hapjes se Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, do të duhen të paraqesin certifikatën e vaksinimit ose një test anti-Covid të kryer jo më herët se 48 orë.  Lidhur me pjesëmarrjen do të ketë një numër të kufizuar njerëzish, me ftesa apo bileta që do të marrin pjesë dhe të gjithë do të duhet të mbajnë maskën me detyrim.

Hapja e Teatrit të Operas dhe Baletit do të ngjisë në skenë  sopranon shqiptare Ermonela Jaho dhe artistin Placido Domingo./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background