Iluzioni optik/ Ishulli që duket sikur po “ecën” mbi ujë.

Written by on 20/08/2021

Duket se ndryshimet klimatike po shkaktojnë fenomene që as nuk I kishim menduar dhe as I kemi parë më parë. Së fundmi, kamerat kanë kapur disa pamje mahnitëse që tregojnë atë që duket si një “pjatë” që ecën mbi ujë.

Në fakt, është një ishull në Alaskë, i cili duket sikur po lëviz mbi ujë për shkak të iluzionit optik. Klipi u filmua nga një varkë në Glacier Bay dhe u postua në profilin zyrtar të facebook-ut të parkut kombëtar të Glacierit. Pamja e çuditshme është në fakt një fenomen i rrallë i njohur si Fata Morgana.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist