Horoskopi ditor, e mërkurë 18 korrik 2018

Written by on 17/07/2018

Horoskopi ditor, e mërkurë 18 korrik 2018

Dashi

Ndonëse do të keni keqkuptime të vogla që ju pengojnë, nuk duhet të dekurajoheni pasi në vendin e punës mund të hasni në vështirësi. Kjo ditë ju fton që të mos përhumbeni pas disa diskutimeve të vogla në dashuri.

Demi

Do të rifitoni sigurinë në veten tuaj dhe ky guxim do ju lejojë që të çoni përpara propozime të rëndësishme për bashkëpunëtorët tuaj. Jeni përfshirë në një rrugëtim intensiv, i cili do ju lejojë që të përcaktoni qartë prioritetet në dashuri.

Binjakët

Yjet i mbrojnë të gjithë çiftet e lindura gjatë periudhës së fundit. Do të riktheheni të jeni romantik dhe të dashur dhe kjo edhe për shkak të disa konfirmimeve që keni marrë së fundmi. Në vendin e punës do të merrni propozime të rëndësishme, por do ju duhet të përballeni me pengesa të vogla burokratike.

Gaforrja

Duhet të tregoheni të fortë dhe të vendosur në vendin e punës, për shkak se tashmë do të vini në zbatim disa strategji fituese për projektet tuaja. Në dashuri, kjo është një periudhë mjaft e frytshme, ndaj jini kurajoz dhe lëreni veten të lirë ndaj aventurave të reja.

Luani

Parashikohet një e mërkurë, gjatë së cilës duhet të tregoheni mjaft të kujdesshëm, me mënyrën tuaj të të shprehurit. Do të prireni të jeni tejet agresiv përballë kritikave, por në këtë moment tensionet nuk do të jenë aspak produktive në vendin e punës.

Virgjëresha

Në dashuri mund të bëni njohje të reja të rëndësishme, por vetëm nëse jeni vërtetë gati të lini pas të kaluarën, do të krijoni diçka të bukur. Nga pikëpamja profesionale, parashikohen bashkëpunime interesante për të gjithë projektet që keni në plan të zbatoni.

Peshorja

Do të përballeni me disa dyshime, të cilat nuk ju lejojnë që të jetoni qetësisht këtë periudhë mjaft të favorshme për dashurinë. Mos u përfshini shumë nga ankthi dhe shmangni thashethemet që dëgjoni nga të tjerët. Kjo është një periudhë mjaft e mirë për të kursyer pak më shumë.

Akrepi

Është një ditë mjaft interesante për të thelluar bashkëpunimet, çështjet e biznesit dhe transaksione të rëndësishme, të cilat do i japin shtysën e duhur karrierës tuaj profesionale. Ky është një moment shumë i mirë për të kultivuar dashurinë, ndaj shfaqni sa më shumë anën tuaj romantike.

Shigjetari

Po jetoni një situatë mjaft kaotike nga pikëpamja sentimentale dhe kjo ju bën mjaft nervoz dhe të irrituar. Shmangni marrjen e vendimeve tepër të nxituara. Në vendin e punës, parashikohen probleme të vogla të natyrës organizative.

Bricjapi

Parashikohen mundësi të mira për të rizgjuar romanticizmin, por duhet të jeni të gatshëm që të plotësoni disa kërkesa të partnerit tuaj. Rigjetja e stabilitetit në çift është e mundur, por vetëm nëpërmjet dialogut dhe mirëkuptimit reciprok. Favorizohen marrëveshjet dhe negociatat.

Ujori

Duhet të jeni gati që të riktheheni fuqishëm në punë. Nëse keni një çështje që rri pezull, intuita nuk do ju zhgënjejë. Në dashuri nuk duhet të jeni shumë të hutuar.

Peshqit

Gjetja e kompromisit në vendin e punës, nuk është e lehtë, por duhet të mundoheni që të jeni më të gatshëm dhe fleksibël me kolegët tuaj, për shkak se disa negociata do të jenë të domosdoshme për realizimin e një projekti të mirë. Mbrëmja do të jetë shumë e frytshme për tu kaluar me familjen. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist