Honda prezanton Project P !

Written by on 26/05/2018

Filiali anglez i Hondes ka habitur publikun duke prezantuar nje makine te jashtezakonshme, qe ka per qellim thyerjen e rekordit ne pisten gjermane te Nurburgringut. Honda Project P ka nje pamje ekstravagante dhe eshte shume e shpejte. Mendohet se kjo makine do te arrije nga 0 ne 100 km/h per 5,7 sekonda dhe do te kete nje shpejtesi maksimale prej 272 km/h duke pasur edhe timon ne krah te djathe .Menaxheri i Hondes ne Britani eshte shprehur se ky model tregon pasionin dhe perkushtimin e skuadres sone qe ka punuar per ore te tera per te arritur objektivin.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist