Holandezët, turistë besnikë të Greqisë!

Written by on 16/02/2021

Turistët holandezë janë besnikë të Greqisë kur vjen puna tek udhëtimet. Numri i holandezëve që kanë qenë në Greqi vetëm një herë arrin 6.8%, teksa të dhënat tregojnë se në 2019 mbi një milion turistë nga Holanda shkuan në Greqi për pushime.

Image result for grece tourism

Ndër destinacionet më të vizituara mbetet Kreta, e cila çdo vit e më shumë tërheq një numër të lartë turistësh. Kos, Rhodos dhe Zakynthos gjithashtu po fitojnë gjithnjë e më shumë terren në sytë e këtyre vizitorëve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist