Hapet “Parku”, ku ora i rri 12:00!

Written by on 26/07/2018

Hapet “Parku”, ku ora i rri 12:00!
”Ëarnes Bross Ëorld”, kështu quhet parku më i ri i ndërtuar Abu Dhabi dhe i cili sapo ka hapur dyert për vzizitorët.
Atraksioni më i ri është një nga parqet më të mëdha në botë, i ndërtuar në një hapësirë të mbyllur dhe përbëhet nga gjashtë zona për t’u eksploruar.
Emrat e këtyre zonave janë frymëzuar nga karakteret klasike të “Looney Toons”, si DC’s Gotham CIty, Fantazma e Batmanit, Cartoon Junction, etj. Parku zë një hapësirë prej 503 kilometrash katrorë dhe ofron një guidë të jashtëzakonshme, ndërsa në ditët e para të përurimit, ka tërhequr një numër rekord vizitorësh. Çdo gjë në këtë park është brenda, ndaj temperaturat e shkretëtirës arabe nuk mund të ndikojnë te vizitorët. Hapësira brenda parkut është projektuar si të ishte gjithmonë mesditë, duke bërë që vizitorët e shumtë të humbin sensin e kohës


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist