Greqia, 50% më shumë turistë sesa në 2020-ën!

Written by on 21/07/2021

Ardhjet e turistëve në Greqi gjatë muajit qershor janë rritur 40-50% krahasuar me korrikun e 2020-ës. Turistët më të shumtë vijnë nga Gjermania, Franca dhe Polonia, këta të fundit duke shënuar vizita rekord për të dytin vit radhazi.

Duke iu referuar kufizimeve të vendosura në ishullin e Mykonos deri më 26 korrik, shkalla e anulimeve në rezervimet e bëra rezulton të jetë e ulët, me vetëm 1%./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist