Tirana së shpejti me një flotë moderne autobusësh!

Written by on 22/07/2021

Së shpejti kryeqyeti do të ketë një flotë të re autobusësh. Bëhet fjalë për autobusë hibrid miqësorë me ambientin.

“Kur janë me shpejtësi të ulëta brenda qytetit janë me energji elektrike dhe vetëm kur dalin nga vija e verdhë e qytetit punojnë me gas”, bëri të ditur kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, por pa dhënë një datë fikse se kur do të ndodhë diçka e tillë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist