Gjermania i përgjigjet Moskës, ndalon çdo avion të ulet në territorin e saj!

Written by on 03/06/2021

Gjermania ka lajmëruar se do të bllokojë të gjithë avionët e kompanive ajrore me bazë në Rusi që të ulen në territorin e saj.  Gjermania është vendi i parë që ndërmerr këtë hap, por sipas mediave ndërkombëtare edhe autoritetet franceze po e shqyrtojnë si mundësi.

Ky veprim mund të përshkallëzojë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve në prag të samitit mes Rusisë dhe SHBA-ve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist