Gjermani, ekspozita qe tregon anen e panjohur te Merilyn Monroe!

Written by on 15/12/2018

Nje muze ne jugperendim te Gjermanise do te hape nje ekspozite kete jave ku do te shfaqen aspekte pak te njohura nga jeta e ikones se Hollywood, Marilyn Monroe, njoftuan sot organizatoret. Ekspozita, e titulluar “Marilyn Monroe – Gruaja  E panjohur), pershkruan aspekte te ndryshme te jetes se aktores duke filluar nga femijeria e saj e trazuar deri ne vdekjen e saj te mistershme te vitit 1962.Shume prej 400 objekteve qe do te shfaqen ne kete ekspozite nuk jane pare asnjehere me pare. Kjo ekspozite, perveç objekteve perfshin edhe histori pak te njohura ne lidhje me Monroe si fakti qe themeloi kompanine e saj te filmave dhe luftoi per te drejtat civile te kengetares afro-amerikane, Ella Fitzgerald. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist