Gara Butrint – Korfuz, eventi qe promovon dy brigje

Written by on 08/09/2018

 

Butrinti ka pritur kete fundjave notare nga vende te ndryshme te botes qe kane zhvilluar nje gare nderkombetare per here te pare ne brigjet e Butrintit per te mberritur ne brigjet e Korfuzit. Drejtori i Agjencise Kombetare te Bregdetit, Auron Tare tha se ne kete gare marrin pjese 58 notare angleze, franceze, dy greke dhe nje shqiptar dhe gara startoi ne bregun e Butrintit per te mberritur ne brigjet e Korfuzit. Risia e kesaj gare eshte promovimi i dy brigjeve turistike, Butrint-Korfuz. Gara do perseritet vitin tjeter, por starti i notareve do te jete nga Korfuzi per ne Butrint.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist