Franca serish ne vend te pare si destinacioni me i vizituar kete vit

Written by on 07/09/2018

 

Franca ka ruajtuar edhe gjate ketij viti renditjen e saj si shteti me numrin me te larte te turisteve, rreth 65 milione turiste duke tejkaluar keshtu Spanjen qe renditet ne vend te dyte me 59 milione dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes qe renditen ne vend te trete me 55 milione turiste. Te dhenat i ka bere te ditura Organizata Boterore e Turizmit qe ka publikuar raportin e fundit per periudhen janar- gusht te ketij viti mbi turizmin ne destinacione te ndryshme te botes. Nder vendet qe po tregon qendrueshmeri ne rritjen e numrit te turisteve ne menyre interesante renditet Egjipti qe per 8 mujorin e ketij viti numeron 55% me shume vizitore sesa viti i kaluar. Gjithashtu Turqia eshte nje tjeter destinacion qe pret nje rekord turistesh kete vit.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist