Turistet magjepsen pas Muzeu Kombetar “Marubi”

Written by on 07/09/2018

 

Muzeu kombetar i fotografise “Marubi” i ka dhene nje tjeter dimension vizitave te turisteve vendas e te huaj ne qytetin e Shkodres! Vizitoret kane qene te interesuar kryesisht per historine e fotografise, zhvillimin e saj dhe Shkodren qe mirepriti nje studio fotografike. Edhe kete vere numri i turisteve ka ardhur ne rritje, duke permbysur shifrat e nje viti me pare. 3500 vizitore kane shijuar muzeun gjate sezonit nderkohe vjeshta do te sjelle te tjera ekspozita dhe surpriza per vizitoret e muzeut.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist