Franca Kampione Bote, rremuja ne te gjithe vendin nga festimet

Written by on 16/07/2018

Franca Kampione Bote, rremuja ne te gjithe vendin nga festimet

Franca eshte kampionia e re e botes ne futboll, pasi triumfoi bindshem 4-2 ne finalen e “Luzhnikit” ne Moske ndaj Kroacise. Nje finale teper e vecante eshte quajtur ajo e djeshmja ne Moske , e cila prej dekadash te tera nuk prodhonte 6 gola dhe emocione te tilla.   Fitorja e Frances ne Boteror provokoi incidente ne disa qytete franceze pasi turma te medha njerezish kane dale per te festuar. Si pasoje, dy persona kane humbur jeten gjate festimeve. Nderkohe, ne Paris, Lion, Marseje dhe qytete te tjera ka pasur perleshje te tifozeve me policine. Gjithashtu, grupe vandalesh kane perfituar nga rremuja e pergjithshme per te grabitur dyqanet.  

Franca Kampione Bote, rremuja ne te gjithe vendin nga festimet


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist