Forca policie në ishujt grekë, menaxherët e lokaleve nuk zbatojnë masat e sigurisë

Written by on 31/07/2021

Situata në ishujt Zakynthos, Tinos, Lefkada, Santorini, Paros dhe Rodos është shqetësuese. Për këtë arsye Greqia ka vendosur policë shtesë në ishujt e pushimeve për të intensifikuar kontrollet kundër Covid, veçanërisht në vendet që frekuentohen nga të rinjtë.

Qëllimi kryesor është parandalimi i përhapjes së mëtejshme të variantit Delta pasi shqetësimi i autoriteteve është se pronarët dhe menaxherët e lokaleve nuk respektojnë masat e sigurisë për frenimin e pandemisë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background