Fluks i lartë turistësh në Morinë/ 7563 shtetas të huaj zgjedhin Shqipërinë në fundjavë

Written by on 07/06/2021

Në fundjavën e parë të qershorit, të dhënat tregojnë se pati një fluks të lartë në pikën kufitare të Morinës. Bëhet fjalë për një fluks të shqiptarëve të Kosovës dhe shtetasve të huaj, të cilët zgjedhin Shqipërinë si destinacion turistik. Konkretisht ditën e djeshme kanë hyrë gjithsej 1398 shtetas shqiptarë dhe 7563 shtetas të huaj.

Kujtojmë se sipas njoftimit të fundit nga Ministria e Jashtme për turistët që hyjnë në vendin tonë nuk ka asnjë detyrim për karantinë apo testim ndaj Covid-19./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist