Nis sot operacioni për prishjen e objekteve pa leje në bregdet

Written by on 07/06/2021

Nga dita e sotme Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të nisë operacionin për prishjen e objekteve pa leje në zonën bregdetare të vendit. Mësohet se operacioni do të fillojë njëherësh në dy zona të ndryshme, Ksamil dhe Velipojë, duke vijuar më pas me prishjen e objekteve zonë pas zone.

Në zonën e Velipojës janë planifikuar të prishen rreth 15 objekte ndërsa në Ksamil rreth 30./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background