Finalja e EURO 2020 mund të mos mbahet në Londër!

Written by on 22/06/2021

UEFA po konsideron zhvendosjen e gjysmëfinales dhe finales të Euro 2020 në një destinacion tjetër. Konkretisht nga Uembli drejt Budapestit, i vetmi kryeqytet që nuk ka vendosur masa për kapacitetet e tifozëve në stadium. Kjo pasi sipas kritikëve, finalja e kampionatit evropian nuk duhet të mbahet në një vend ku infeksionet me Covid-19 po shtohen me shpejtësi.

Për më tepër Britania e Madhe ende i ka të mbyllur kufijtë për udhëtime jo thelbësore./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist