Është zyrtare! Së shpejti kroatët në SHBA pa viza!

Written by on 19/02/2021

Qytetarët e Kroacisë së shpejti do të jenë në gjendje të udhëtojnë pa viza në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo pasi Kroacia plotësoi kushtin për të pasur një përqindje të vizave të refuzuara të turizmit dhe biznesit në SH.B.A. nën tre përqind.

 

Ambasadorja e SH.B.A.-së në Zagreb, Victoria Taylor, shkroi në Twitter në lidhje me momentin historik ndërsa shtoi se kushti ka qenë një hap thelbësor në mënyrë që kroatët të jenë në gjendje të udhëtojnë në SH.B.A. për biznes dhe turizëm, pa pasur nevojën e një vize./radiotravel.al 

Image result for croatia without visa in usa


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist