E pazakontë në Tour de France/Një grua ndërpret rrugën dhe rrëzon të gjithë çiklistët

Written by on 02/07/2021

Tour de France ka tërhequr një proces gjyqësor kundër një spektatoreje që dyshohet se ka shkaktuar një përplasje të madhe mes çiklistëve të shtunën. Gara ishte nga fundi i fazës së parë, kur një grua që doli në mes të rrugës ndërpreu gjermanin Tony Martin.

Ai ra në tokë dhe bëri që dhjetëra ciklistë të tjerë të ndiqnin shembullin, duke e bërë kështu një nga garat më të këqia që ka bërë ndonjëherë “Tour de France”. Gruaja u arrestua, por tani organizatorët e kanë pushuar çështjen./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background