Durresi pret rekord turistesh te huaj kete sezon

Written by on 04/06/2018

Pothuajse ne te gjithe bregdetin e Durresit, ne hotelet, ato qe e kane krijuar nje pervoje ne pritjen e turisteve te huaj, kete vit presin me shume pushues te tille.Sllovaket dhe polaket, qe kane ardhur edhe me pare, tani jane bere bashke me hungarezet dhe çeket. Por, nese shikon pergjate bregdetit, gjen shume turiste nga vendet nordike.80 per qind e pushuesve ne hotelet e plazhit te Durresit jane te huaj. Sipas menaxhereve te hoteleve, pushuesit nga Kosova vijne pas Muajit te Ramazanit, por ata gjithmone e me shume preferojne te shkojne me ne jug.Ndryshe nga nje vit me pare, pushuesit ne Durres kete vit kane ardhur me heret. Qe ne mars nje pjese e tyre nisen plazhin duke perfituar edhe çmime te leverdisshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist