Prezantohen bicikletat Mobike ne Tirane!

Written by on 04/06/2018

Pas aksionit per gjelberimin me 120 mije peme, Bashkia e Tiranes, sjell ne qytet 4 mije biçikleta Mobike te teknologjise se fundit. Biçikletat inteligjente do te perdoren nepermjet smartphoneve dhe sipas kryebashkiakut te Tiranes jane nje risi qe do te nxise perdorimin masiv te biçikletes. Biçikletat Mobike do te perdoren duke shkarkuar aplikacionin me kete emer dhe me pas ato behen te perdorueshme me nje barcod. 4 mije biçikletat do te mund te levizin ne qytet duke filluar nga e shtuna e ardhshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist