Dimer rekord per Bullgarine!

Written by on 27/03/2018

Dimer rekord per Bullgarine

 

Bullgaria mbyll nje sezon dimeror teper te suksesshem ne aspektin turistik. Instituti i Analizave dhe Vleresimeve te Turizmit ne Bullgari theksoi se fundmi se numri i turisteve qe kane vizituar Bullgarine gjate sezonit dimeror ka arritur ne 1.2 milione, edhe pse turizmi i skive shenoi renie te lehte si pasoje e rritjes se temperaturave. Megjithate, numri i turisteve ne rezortet turistike bullgare ka arritur nivele rekord ku me shume se gjysma e tyre eshte regjistruar ne rajonin e Banskos. Sipas specialisteve ky numer turistesh mund te ishte edhe me i larte, nese nuk do te kishte mungese te produkteve alternative si turizmi kulinar apo turizmi ekstrem. Gjate pushimeve te Pashkeve pritet nje tjeter fluks i madh turistesh ne bregun e Detit te Zi, te cilet pritet te akomodohen ne 40 prej hoteleve me te mira bullgare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist