Destinacionet me te preferuara te shqiptareve per festat e fundvitit

Written by on 22/12/2018

Destinacionet me te preferuara te shqiptareve per festat e fundvitit

Ne rajon per ski, ne vendet ekzotike per pak diell, apo nen dritat shumengjyreshe te qendrave historike europiane, destinacionet e fundvitit jane te shumellojshme dhe kete periudhe me te lira, si rrjedhoje e uljes se tarifave por edhe zhvleresimit te euros. Agjencite turistike thone se u zgjua interesi per udhetime per fundvit. Destinacionet per Krishtlindje dhe ato per Vitin e Ri, jane prenotuar me shume se 70%. Zgjedhjet flasin per te njejtat tendenca si vitet e meparshme: rajoni per ski, serish rajoni per naten e nderrimit te viteve e deri te destinacionet ekzotike, ku nje perqindje e ulet u lejojne vetes luksin e dy javeve te plota ne nje resort, madje per plazh. Edhe kete vit, ne preferencat e shqiptareve, mbizoteron rajoni: Mavrove, Kolashin, Brezovice me nje pakete 4-5-ditore, te gjitha te perfshira, duke i shtuar edhe sportin e preferuar te skise. Nga ana tjeter, Budapesti, Praga, Vjena, Beogradi, Stambolli, Roma, dhe Venecia jane nder zgjedhjet kryesore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist