Destinacionet me te mira per turizmin e veres

Written by on 11/09/2018

 

Turizmi i veres ka sjelle kete vit nga janari ne gusht mbi 320 milione dollare fitime per destinacione te ndryshme ne saje te vizitave ne kantina e rajone te famshme per prodhimin e veres. Sipas te dhenave te Tripadvisor kjo perben nje rritje me 20% me shume sesa viti i kaluar. Destinacione me te preferuara per turizmin e veres jane Toskana, Porto, Barcelona, Seattle, Yarra Valley, Loira dhe San Fransisko.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist