“De Telegraaf” dedikon nje artikull promovues per Tiranen turistike!

Written by on 28/05/2018

“Tirana eshte kthyer ne qytetin me modern ne Ballkan”. Ky eshte vleresimi i gazetes me te madhe ne Holande, “De Telegraaf”, e cila i ka kushtuar nje artikull te gjate kryeqytetit shqiptar. “De Telegraaf” shkruan se, teksa shetit neper qytet te bejne pershtypje ndertesat e lyera me ngjyra dhe atmosfera e relaksuar ne kafenete dhe restorantet “trendy”.Por, pjesa me e jashtezakonshme, sipas gazetes se njohur eshte tregu i rinovuar “Pazari i Ri”. Nderkohe , kalaja e qytetit , muzeumet, sheshi “Skenderbej” apo Liqeni Artificial jane disa prej atraksioneve te tjera te kryeqytetit sipas gazetes hollandeze.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist