Danimarka i thotë “Jo” udhëtimeve jashtë vendit deri më 5 prill

Written by on 25/02/2021

Edhe pse qeveria e Danimarkës shpalosi këtë javë planet e saj për të lehtësuar kufizimet, vendi është shprehur kundër udhëtimeve jo-thelbësore deri në 5 prill në mënyrë që të garantojë një rihapje të sigurt dhe të shmangë rrezikun e përhapjes së mëtejshme të Koronavirusit.

Denmark to Reopen for Majority of European Countries - SchengenVisaInfo.com

Gjithsesi Ministri i Jashtëm Jeppe Kofod u shpreh se rritja e numrit të testimeve dhe shpërndarja e gjerë e vaksinave në vendet e tjera do të lehtësonte rihapjen e udhëtimeve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist