CR7 perballe drejtesise, pranon fajin dhe paguan mbi 18 milione euro!

Written by on 22/01/2019

CR7 perballe drejtesise, pranon fajin dhe paguan mbi 18 milione euro!

Cristiano Ronaldo mberriti ne Gjykaten e Madridit per te ratifikuar akordin e arritur me
organet fiskale spanjolle per evazionin fiskal te kryer gjate periudhes 2010-2014 kur ishte
futbollist i Realit te Madridit, qe fillimisht ishte 14.7 milione euro per t’u reduktuar ne 5.7
milione. Portugezi qe ishte i shoqeruar nga e fejuara e tij Georgina Rodriguez, gjate
seances qe zgjati rreth 50 minuta pranoi fajin e tij per kryerjen e 4 krimeve fiskale dhe
ratifikoi marreveshjen e arritur me pare me Prokurorine. Kjo do te thote se Cristiano
Ronaldo do te paguaje 18.8 milione Euro gjobe, nderkohe qe pranoi edhe denimin me 23
muaj burg qe nuk do ta kryeje duke qene se nuk ka precedente. Ne te njejten dite dhe
orar, u paraqit ne gjykate edhe Xabi Alonso, edhe ky per evazion fiskal te kryer ne
periudhen 2010-2012. Por ish futbollisti i Realit te Madridit e Bayernit te Mynihut
kembenguli ne pafajesine e tij dhe nuk pranoi paktin me Prokurorine qe kerkoi nje denim
me 5 vjet burg per te.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist