Conde Nast: Tokio, qyteti me i mire ne bote per kete vit!

Written by on 18/09/2018

 

Edicioni i vitit 2018 i “Readers ‘Choice Awards” i Conde Nast Traveler, kurorezoi Tokion si qytetin me te mire ne bote per kete vit. Ne nje ankete ku votuan me shume se 300,000 lexues, Tokio u konsiderua si qyteti qe kurre nuk i zhgenjen vizitoret e tij duke i lene ata te frymezuar dhe te ngazellyer. Nderkohe, pas Tokios, Vjena dhe Barcelona, renditen ne podium. Ne pergjithesi, lista e qyteteve me te mira ne bote dominohet nga Evropa, e cila ze gjashte nga 10 vendet e para.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist