Tre qytete shqiptare ne listen e destinacioneve me te mira te vjeshtes

Written by on 18/09/2018

 

Gjirokastra , Berati dhe Prizreni jane future ne listen e fundit te keshillave qe Corriere della Sera ka dhene per destinacionet me te mira te vjeshtes duke publikuar nga nje foto per secilin destinacion. Ne galerine e fotove jane pershkuar 20 vendet per te vizituar ne Ballkan kete vjeshte per fundjaven e pare te sezonit me romantik te vitit. Vec qyteteve shqiptare ka dhe shume te tjera nga rajoni si Bled, Pirano, Lubiana ne Slloveni, Split dhe Dubrovnik, ne Kroaci, Mostar, Sarajeve ne Bosnje, Kotor, Budva, ne Malin e Zi, Beogradi ne Serbi, Oher, Shkup ne Maqedoni, Bukuresht ne Rumani, dhe Sofie ne Bullgari.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist