Porti Durres, shtatori ende me fluks lundrimesh

Written by on 18/09/2018

 

Mbi 58 mije udhetare kane preferuar te lundrojne me tragete gjate periudhes 1-16 shtator te ketij viti.Nga te dhenat operative te Autoritetit Portual te Durresit mesohet se megjithese ka perfunduar kthimi masiv i bashkeatdhetareve qe kaluan pushimet verore prane familjeve ne vendin tone, Kosove dhe Maqedoni, numri ditor i udhetareve me tragete mbetet i larte. 45 mije udhetare me 9000 autovetura jane nisur ne keto 16 dite nga Durresi drejt porteve te Barit dhe Ankones. Nderkohe gjate muajve korrik-gusht te ketij viti, qe jane edhe ata me me fluks levizjesh tragetet u shfrytezuan nga 384 mije udhetare gjithsej.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist