CNN “ndalon” në Liqenin e Shkodrës!

Written by on 26/07/2018

CNN “ndalon” në Liqenin e Shkodrës!
Media prestigjozja amerikane CNN, i ka kushtuar së fudnmi një reportazh një tjetr bukurie shqiptare, Liqenit te Shkodres. Ai nuk është ndoshta në listën e vendeve më të vizituara për turistët globalë, por ata që marrin mundimin shpërblehen me një mjedis unik dhe një përvojë shumë speciale udhëtimi, shkruan CNN. Në këtë reportazh nuk është lene pa përmendur dhe Projekti i Portit të Liqenit të Shkodrës një resort i ri ekologjik në liqen,qe mund të kërcënojë ekosistemin dhe speciet e rralla, përfshirë shumë që janë endemike. Porti dhe ligatina me rëndësi ndërkombëtare, mbulojnë një sipërfaqe mbi 200 milje katrore, duke i bere ato një destinacion kaq imponues. Kur vizitoni të Shkodrën, ju duhet ta ulni një marsh, pasi për adhuruesit e udhëtimeve të ngadalta, ka destinacione të tilla që i’a vlen te vizitohen en cdo kohe, perfundon CNN.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist