FIFA:Ja kush shënoi golin më të bukur në “Rusi 2018”…

Written by on 26/07/2018

FIFA:Ja kush shënoi golin më të bukur në “Rusi 2018”…
Benjamin Pavard! Goli i shënuar në sfidën e 1/8-ave mes Francës dhe Argjentinës,ëshët zgjedhur si më i bukuri i Botërorit “Rusi 2018”. Federata Ndërkombëtare e Futbollit publikoi në faqen e saj të internetit rezultatin e votimeve të bëra nga tifozët për finalizimin më spektakolar dhe më i preferuari rezultoi te ishte pikërisht ai i mbrojtësit francez në ndeshjen me Argjentinën në momentin që barazoi shifrat në 2-2. Në sondazhin e hapur në fifa.com votuan tre milionë persona, pjesa më e madhe e të cilëve zgjodhën golin e Pavard si më të bukurin. Nderkohe pas , në vendin e dytë ishte goli i Kuinteros në sfidën mes Kolumbisë e Japonisë, ndërkohë që podiumin e plotëson Luka Modriç me golin që shënoi në ndeshjen mes Kroacisë dhe Argjentinës.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist