Cilet jane futbollistet qe vlejne me shume per momentin?

Written by on 05/06/2018

Harry Kane eshte renditur ne krye te klasifikimit te futbollisteve me te shtrenjte ne bote, nga pikepamje e vleres se transferimit, sipas algoritmit te Observatorit te Futbollit CIES. Pas nje sezoni te jashtezakonshem, sulmuesi anglez i cili luan me Tottenham, vlen 201,2 milione euro. Ai le pas dy lojtare te Paris St-Germain: Neymar , me nje vlere 197,5 milione euro dhe Kylian Mbappé  , vlera e te cili llogaritet ne 186,5 milione euro. Ne dhjete vendet e para jane futbolliste Kane , Alli, De Bruyne, Lukaku, Messi, Dybala, Griezmann dhe Salah.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist