Çfarë duhet të dini para se të udhëtoni për në Itali

Written by on 10/03/2021

Italia ende nuk po i lejon fluturimet në Mbretërinë e Bashkuar nëse nuk është absolutisht e nevojshme. Deri më 6 prill, hyrja në Itali lejohet vetëm për banorët ose ata me domosdoshmëri absolute, duke përfshirë punën urgjente, nevojat shëndetësore ose kërkesat e studimit. Mbërritjet me avion nga Britania e Madhe do ta bëjnë testimin ndaj Covid-19, në aeroport.

How to Say: At the Airport | ITALY Magazine

Cilido qoftë rezultati, ata që mbërrijnë në Itali nga Britania e Madhe duhet të raportojnë tek autoritetet e tyre pas mbërritjes dhe të izolohen për 14 ditë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist