Ceremonitë festive në Podradec, çelin sezonin turistik!

Written by on 15/06/2019

 

Pogradeci ka çelur sezonin turistik veror përmes një ceremonie festive . Qyteti ka mirëpritur banorët e tij por edhe të ardhurit që kanë zgjedhur freskinë e liqenit në stinën e nxehtë. Ceremonia e e shoqëruar me panaire kulinarie dhe prodhime  artizanale ka sjellë elemente të Pogradecit por edhe qyteteve të tjera.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist