Butrinti terheq turiste edhe ne vjeshte!

Written by on 30/10/2018

Parku Kombetar i Butrintit i ndodhur ne pjesen jugperendimore te vendit, eshte nje nga destinacionet qe po vizitohet edhe keto dite nga turiste vendas dhe te huaj adhurues te historise se lashte. Sipas specialisteve te kultures dhe arkeologjise parku mbetet atraksione nga grupet e organizuara te turisteve nga vende te ndryshme te botes apo atyre qe vijne nga krocerat. Kete vit numri i vizitoreve ne Butrint eshte rritur me 15% me shume se nje vit me pare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist