“Hani i Piktoreve” promovon natyren e Matit ne telajo!

Written by on 30/10/2018

Atraksionet me interesante natyrore te Matit do te promovohen nepermjet piktoreve. Tanime qe vjeshta ka trokitur, ne Mat eshte mbajtur “Hani i Piktoreve”, qe do pasqyrojne ne telajot e tyre disa nga zonat me turistike dhe historike te Matit. Aktiviteti do nis me  1 nentor ne bashkepunim me  bashkise Mat dhe Qendres se Kultures Artit dhe Muzikes. Aktivitetet do te zgjasin per 5 dite me disa nga piktoret nga me te mire ne Shqiperi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist