Bullgari, fitime te konsiderueshme priten per sezonin turistik!

Written by on 01/05/2018

Bullgari, fitime te konsiderueshme priten per sezonin turistik

Ky sezon turistik pritet te jete shume i suksesshem per Bullgarine. Vec numrit te turisteve qe parashikohet te rritet ndjeshem ne krahasim me vitin e kaluar, perfitimet ekonomike gjithashtu do te kene rritje per kete vend. Mesa bejne me dije se fundmi autoritetet bullgare te turizmit , me shume se 500 mije bullgare do te punesohen prane resorteve te Detit te Zi kete sezon. Nje dyndje turistesh kete vit Bullgaria pret nga Rusia dhe Europa ne pergjithsi. Nderkohe fitimet nga industria e turizmit do te arrijne ne me shume se 13 miliarde euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist