Roma merr masa per pritjen e tifozeve angleze te Liverpool!

Written by on 01/05/2018

Roma merr masa per pritjen e tifozeve angleze te Liverpool

 

Sot dhe neser mijera tifoze angleze priten te mberrijne ne Rome. ne prag te ndeshjes se gjysmefinales se Chaimpions League qe do te zhvillohet me 2 maj ne stadiumin Olimpik mes skuadres se Romes e Liverpoolit. 63 mije tifoza do te mbushin stadiumin mes te cileve jane dhe 5 mije tifoze te skuadres angleze. Ministria e Brendshme italiane dhe Prefektura e Romes ka hartuar nje plan special masash sigurie per te evituar perplasjet e tifozerive si dhe per ruajtjen e rendit publik ne qytet.Plani special i sigurise parashikon mbi 1000 agjente policie qe do te mbikeqyrin levizjet e tifozeve angleze ne qytet, para e pas zhvillimit te ndeshjes, duke percaktuar zonat e grumbullimit dhe te qendrimi te tyre. Nje jave me pare ne ndeshjen e zhvilluar ne Liverpool, tifozerite e dy skuadrave jane perplasur me dhune.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist