Boris Johnson: Udhëtimet ndërkombëtare nuk rifillojnë deri në maj!

Written by on 23/02/2021

Sot, Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson ka zbuluar hartën për zhbllokimin e Mbretërisë së Bashkuar. Si pjesë e njoftimit, ai zbuloi se udhëtimet ndërkombëtare nuk do të lejohen përpara 17 majit, vendim që do të vijë si një goditje për industrinë e udhëtimit tashmë në luftë.

Boris Johnson on Twitter: "Today I'll be setting out a roadmap to bring us  out of lockdown cautiously. Our priority has always been getting children  back into school which we know is

 

Britania e Madhe planifikon të rishikojë situatën në 12 prill, kohë në të cilën më shumë aktivitete do të fillojnë të hapen, midis tyre parukeritë, muzetë, bibliotekat, pub-et dhe restorantet, ndonëse sigurisht në masa të forta sigurie./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background