Raporti i fundit/ Numri i mbërritjeve të paligjshme në BE vazhdon të ulet

Written by on 23/02/2021

Numri i mbërritjeve të paligjshme në kufijtë e BE-së vazhdon të bjerë, thekson raporti më i fundit i Agjencisë Evropiane të Kufirit mbi situatën e migrimit në muajin janar. Sipas raportit, numri i mbërritjeve ilegale të regjistruara në kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian ra me gati 1/2 , krahasuar me një vit më parë.

Lancet Migration: global collaboration to advance migration health - The  Lancet

Shtetasit e Guinesë dhe Bregut të Fildishtë rezultojnë të jenë vendet kryesore të origjinës së mbërritjeve ilegale./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist