Berat, mbi 10 mije vizitore ne 5 muaj!

Written by on 11/06/2018

Qyteti i Beratit, pjese e Trashegimise Boterore te UNESCO-s, vazhdon te jete destinacioni i preferuar i shume vizitoreve nga e gjithe bota, ku vetem gjate muajve janar-maj 2018, u vizitua nga 10 031 turiste te huaj.Qyteti 2400 vjeçar i Beratit i njohur jo vetem per bukurine e tij te rralle, por edhe per mikpritjen, ka zgjuar interesin e turisteve te shumte qe e kane vizituar. Vec vizitoreve vendas, turistet e huaj me numrin me te madh kane qene nga Gjermania, Franca, Polonia dhe Italia.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist