Kupa e Botes Rusi 2018 , kompeticioni me i shtrenjte ne histori!

Written by on 11/06/2018

Kupa e Botes ne futboll qe do te filloje ne Rusi kete jave do te kushtoje 14.2 miliarde dollare dhe do te jete turneu me i shtrenjte i futbollit i te gjitha koherave. Autoritetet ruse thane se vendi ka tejkaluar investimet zyrtare prej 11 miliarde dollaresh. Infrastruktura e transportit ka kushtuar 6.1 miliarde dollare, ajo per ndertimin e stadiumeve 3.4 miliarde dollare dhe shpenzimet per njesite akomoduese kane kushtuar 680 milione dollare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist