Benja dhe Langarica terheqin mbi 30 mije vizitore vendas e te huaj!

Written by on 15/06/2018

Tashme, ujerat termale te Benjes dhe kanionet e Langarices jane bere te njohura edhe pertej kufirit dhe vizitohen çdo vit nga rreth 30 mije vizitore vendas dhe te huaj. Se fundmi ky destinacion priti vizitore nga Finlanda qe u befasuan me natyren, me burimet e Lengarices dhe sidomos me ujrat e ngrohta te llixhave. Pjesa me e madhe e vizitoreve ne keto banja termale jane nga Permeti, Kelcyra, Tepelena, Gjirokastra, por vitet e fundit ka shume qe vijne nga gjithe Shqiperia dhe pertej kufijve te saj.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist